sobota 14. listopadu 2015

Zkušenosti s bankovními účty u FIO

Co se týče korunových účtů, tak u FIO banky mám běžný účet, spořící účet a podnikatelský účet. vedení všech těchto účtů je zdarma a korunové platby v rámci ČR též, s tím jsem nikdy žádný problém neměl. Na co si ale dát pozor je jejich "vychytávka" ohledně počtu výběrů z bankomatů zdarma.

Z bankomatů FIO banky můžete za měsíc provést 10 výběrů zadarmo, což většinou stačí, ale i tak se mi párkrát stalo, že jsem udělal třeba 12 výběrů, takže ty dva poslední jsem již měl zpoplatněny. Tohle ale není nic tak hrozného. Zde stačí hlídat si, abyste nevybírali zbytečně často a když už vybíráte, tak raději více najednou.

Z bankomatů cizích bank můžete vybírat též zadarmo, ale zde si dejte velký pozor. Není to tak, že byste měli měsíčně nějaký počet výběrů, který se obnovuje. Je to tak, že třeba za nově vydanou platební kartou máte 2 výběry z cizích bankomatů, ale jednorázově! Tohle mě zrovna nedávno dost naštvalo, protože se tím někde kasali jak jde z cizích bankomatů vybírat 2x zdarma, ale už zapomněli napsat, že to je jednorázově a samozřejmě většina lidí to pochopí že to má být měsíčně, stejně jako je to v případě výběrů z bankomatů FIO. Na tohle jsem se nachytal jen jednou, protože často lezu do internetového bankovnictví a všiml jsem si zvláštního poplatku 30 kč. Horší to mají ti, co si toho nevšimnou hned, ale třeba až po roce. To pak asi musí být super překvapení když někdo zjistí že na poplatcích za výběry z cizích bankomatů vyhodil třeba každý týden 30 kč (což je za celý rok 30 Kč x 52 = 1560 Kč). No snad takových moc nebude... Ještě nutno dodat, že ti co často platí kartou v obchodech apod, tak těm se obnovují výběry z cizích bankomatů a je to vázáno na objem utracených peněz. Aktuálně za každých 4000 Kč utracených přes kartu získáte 1 výběr z cizích bankomatů zdarma.

Co se úroků na spořících účtech týče, tak to je hodně velká bída. Aktuální úroková míra u spořícího účtu "Fio konto" je 0,3%. Kdysi když FIO bylo bankou poměrně nově, tak to bylo o dost veselejší. I když je fakt že v tu dobu byly obecně úrokové míry vyšší než teď. No ale ať je to jak je to, tak 0,3% vypadá jako špatný fór ve srovnání s aktuální nabídkou některých jiných bank.

Co bych u FIO hodnotil kladně je jejich internetové bankovnictví, to je celkem přehledné a uživatelský přívětivé.

Abych to celé nějak shrnul, tak celkově jsem s bankovními službami FIO banky docela spokojen, neplatím v podstatě nic, pokud neudělám nějakou blbost, jako že třeba v jednom měsíci provedu 12 výběrů z bankomatu FIO, nebo nějaký výběr z cizího bankomatu. Na spoření bych to kvůli aktuální výši úroků neviděl, ale zas mě nikdo nenutí mít všechny peníze u FIO že... FIO používám spíš jako takovou platební bránu a na to se podle mě hodí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Každý názor je tu vítán :)